druga-wojna-westerplatte-saletyni

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Dzisiaj, 1 września, przypada 80. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Na Mszy św. o godz. 11.30 i 19.00 modlimy się w intencji dzieci i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.

2.W tym tygodniu w pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy do modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego podczas nabożeństwa o godz. 17.30 i w pierwszy piątek na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Podczas nabożeństw okazja do spowiedzi. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. dla chorych i starszych o godz. 10.00. Po Mszy Świętej modlitwa do Matki Bożej i błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

3.Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 – Osiedle nad Jeziorem Długim.

4.W przyszłą niedzielę organizujemy pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu na Uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zbiórka pielgrzymów przy naszym kościele. Wymarsz do Gietrzwałdu o godz. 05.00.

5.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty. Początek adoracji w po Mszy św. porannej. Zakończenie przed Mszą św. wieczorną. W niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00.

6.Miesiąc wrzesień: zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, Patronki naszej parafii, o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

7.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Kurię Archidiecezjalną. W przyszłą niedzielę na naszą parafię.

8.Nasza wspólnota niepełnosprawnych Wiara i Światło udaje się na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 4 do 12 września br. Aby zrealizować ten pomysł postanowiła zbierać plastikowe nakrętki. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwoliły na wyjazd wielu osób, których nie stać na to by wyjechać i poznać to piękne miejsce. Dlatego bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom za nakrętki i dobrowolne ofiary.
Zachęcamy Was nadal do zbiórki plastikowych nakrętek i przynoszenie ich do parafii. Pomożemy w ten sposób niepełnosprawnym i chronimy środowisko. Plastik można zostawiać w zakrystii lub pod schodami, przy wejściu do salek kościelnych.