wielkanoc-milosierdzia-saletyni-olsztyn

II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała. Święty Jan Paweł II ustanowił ją Niedzielą Miłosierdzia Bożego w 2000 roku. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku to już 75. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Miłosierni miłosierdzia dostąpią. Dzisiaj zbiórka do puszek na działalność Caritas naszej Archidiecezji. Równocześnie rozpoczynamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

2.Dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia a w niej: nabożeństwo eucharystyczne, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz akt oddania świata Bożemu miłosierdziu. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór uwielbienia Jezusa Miłosiernego.

3.Okres Wielkanocny sprzyja ewangelizacji. W Olsztynie przez najbliższe cztery Niedziele odbędzie się misja na placach: spotkania od godz. 15:30 do 17:30 przed ratuszem na Placu Jana Pawła II.
W ramach Nowej Ewangelizacji zapraszamy na Kurs Filipa w dniach 10 – 12 maja 2019 r. Zapisy u Ks. Jacka.

4.Dzisiaj jesteśmy zaproszeni na Taniec Wielkanocny, odbędzie się on o godz. 13:30 na Starówce, scena staromiejska. Jeśli nawet kroki tańca będą trudne, to najważniejszy jest uśmiech, chęci i obecność.

5.W poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy; we wtorek uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.

6.W piątek, 3 maja, uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Gietrzwałdzie czuwanie modlitewne od 15.00 do 21.00.

7.Od środy zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, w niedziele o godz. 18.30.

8.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Odwiedziny chorych: 2 maja w czwartek Osiedle nad Jeziorem Długim. W sobotę Osiedle ulic „Kolorowych” i Osiedle ulic „Drzewiastych”. W I sobotę miesiąca Msza św. dla chorych i starszych o godz. 10.00. Po Mszy św. nabożeństwo i błogosławieństwo lurdzkie.

9.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

10.Jerycho różańcowe w naszej parafii będzie w dniach 6 – 13 maja 2019 r.

11.Pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej w dniach 12-19 września 2019 r. zapraszamy na spotkanie we wtorek 7 maja o godz. 18.00 (w salce pod kościołem).

12.Rozpoczęły się zapisy do Szkoły Podstawowej dla chłopców przy ul. Artyleryjskiej (klasa zerowa i pierwsza). Szkoła ta opiera się na dwóch filarach: edukacji i wychowaniu. Szczegóły w gablotach.

13.Dziękujemy diakonowi Rafałowi za owocną posługę podczas praktyki w naszej Parafii. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa na czas rekolekcji i przyjęcie święceń kapłańskich w dniu 18 maja. Diakon Rafał wyjedzie w piątek.

14.Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim, którzy osobistym wkładem pracy, pomocy, przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych Świąt w naszej parafii serdecznie dziękujemy. Życzymy, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.