Ogłoszenia duszpasterskie

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTAPIENIE

28 maja 2017

1.W następną niedzielę po Mszy o godz. 08:30 zmiana Tajemnic Różańcowych. Zbiórka do puszek będzie na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2.Zapraszamy na Nabożeństwa majowe pół godziny przed wieczorną Mszą św., a w czerwcu na Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania jutro o godz. 19.00. Będzie to liturgia pokutna. Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. Arcybiskup Józef Górzyński w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00.

4.Z racji bierzmowania nowenna do Matki Bożej Saltyńskiej będzie w środę o godz. 17.00.

5.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo o powołania o godz. 17:30. W sobotę dodatkowa Msza św. dla starszych i chorych o godzinie 10:00, a po niej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo lurdzkie. W czwartek i piątek możliwość spowiedzi od godziny 17:30.

6.Miesięczne odwiedziny chorych Parafian od godz. 9.00. W piątek Osiedle nad Jeziorem Długim, w sobotę pozostałe Osiedla.

7.Dnia 3 czerwca, w sobotę, zapraszamy na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 20.00 a zakończymy Eucharystią o 22.30. Program: 20.00 Akatyst, 20.45 Modlitwa o wylanie Ducha Świetego, 22.30 Eucharystia i Agapa.

8.W następną niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30 będzie obrzed przyjęcia do grona ministrantów.

9.Dzisiaj dodatkowa Msza św. dla Wspólknoty Wiara i Światło o godz. 15.30.

10.Dziękujemy za wspólna modlitwę. Życzymy Wam pięknej niedizli i dobrego tygodnia!

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

21 maja 2017

1.Dzisiaj po Mszy o godz. 19:00 kolejne spotkanie w ramach rekolekcji Odnowy w Duchu Świętym.

2.Zapraszamy na Nabożeństwa majowe: w Niedziele o godz. 18:30 przed wieczorną Mszą Świętą, a w dni powszednie o godz. 17:30.

3.W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 17:30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza Odnowy w Duchu Św. w kaplicy Matki Bożej.

4.Ewangelizacja w Olsztynie: przez najbliższe dwie niedziele trwa misja na placach: spotkania modlitewne od godz. 15:30 do 17:30 pod ratuszem na Placu Jana Pawła II.

5.Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania będzie miała próbę w środę i czwartek o godz. 19.00.

6.W poniedziałek o godz. 18.45, zapraszamy liderów Wspólnot i Grup na spotkanie celem przygotowania czuwania modlitwenego na Uroczystość Zesłania Ducha Świetego. Koordynatorem programu jest ks. Jacek.

7.W piątek przypada Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach w modlitwie.

8.Nasza pielgrzymka do FATIMY i LOURDES będzie w dniach od 28.09 do 5.10. Szczegółowy program znajduje się w gablotach i na stronach internetowych parafii. Zapraszamy! Tych którzy zapisali się na pielgrzymkę prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

9.Ojcowie Kapucyni organiują pielgrzymkę do Wilna w dniach 26 – 27 maja. Szczegóły i kontakt na tablicach ogłoszeń.

10.Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjatkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej.

11.Jerycho Różańcowe w Parafii św. Mateusza przy ul Ks. J. Popiełuszki będzie w dniach od 24 do 31 maja 2017 r. Szczegóły na ogłoszeniach w gablotach.

11.Taca z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła wyniosła 2429,60 zł. Bóg zapłać za ofiary.

12.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i nowego numeru Posłańca MBS. W Małym Gościu Niedzielnym dodatkowo ciekawy prezent dla dzieci. W Małym Gościu Niedzielnym dla dzieci dodatkowo ciekawy prezent. 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

14 maja 2017

1.Z okazji 140. rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie Ojciec święty Franciszek udzielił ODPUSTU ZUPEŁNEGO wiernym, którzy od 1 maja do 31 października 2017 roku, nawiedzą Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie.

2.Dzisiaj rocznica I Komunii św. na Mszy o godz. 11.30. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

3.W tym miesiącu zapraszmy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17:30 a w niedziele o godz. 18:30. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 17:30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Po Mszy św. modlitwa wstawiennicza Odnowy w Duchu Św. w kaplicy Matki Bożej.

4.Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00, do udziału w Rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym.

5.Ewangelizacja w Olsztynie: przez najbliższe trzy niedziele trwa misja na placach: spotkania modlitewne od godz. 15:30 do 17:30 pod ratuszem na Placu Jana Pawła II.

6.W sobotę 20 maja z racji udzielanego sakramentu małżeństwa nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.50.

7.W dniach od 28.09 do 5.10 wyruszamy na pielgrzymkę do FATIMY i LOURDES (na trasie również Lizbona, Porto, Santiago de Compostella i inne miejscowości). Szczegółowy program znajduje się w gablocie, na stronach internetowych parafii i zakrystii. Zapraszamy! Tych którzy zapisali się na pielgrzymkę prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

8.Ojcowie Kapucyni organiują pielgrzymkę do Wilna w dniach 26 – 27 maja. Szczegóły i kontakt na tablicach ogłoszeń.

9.Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjatkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Ukazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe... Zachęcamy do wybrania się do kina.

10.Dzisiajsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Bóg zapłać za ofiary.

11.Podczas spotkania rady parafialnej w poniedziałek omawialiśmy sprawy związane z remontem salek, malowaniem zakrystii, zakupem krzeseł do sali spotkań, gablot z informacjami, toalet dla wiernych, okien w domu zakonnym, oraz przygotowania folderu – informatora o naszej parafii i podejmowanych działaniach duszpasterskich, drogi krzyżowej ulicami parafii w roku 2018, rekolekcji, procesji Bożego Ciała, która w tym roku odbędzie się 15 czerwca na Osiedlu ulic tzw. „drzewiastych”.

12.Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer Posłańca MBS poświęcony Fatimie. Prenumeratorzy mogą odebrać Posłańca w zakrystii.

13.W minionym tygodniu zmarli: śp. Marian Świdowicz (Msza pogrzebowa w poniedziałek o 11.00) i śp. Ryszard Majcher (Msza pogrzebowa we wtorek o 13.00). Wieczny odpoczynek racz, im, dać, Panie...

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

7 maja 2017

 1.Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.

2.Dzisiaj przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

3.Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30, 66 dzieci przystapi do I Komunii św. W sobotę dzieci wraz z rodzinami udadzą się na pielgrzymkę do Sankturatium Matki Bożej w Stoczku Klasztornym. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie i udekorowanie kościoła oraz złożone podczas Mszy św. dary dla naszej parafii: nowy mszał i świece ołtarzowe.

4.W następną niedzielę rocznica I Komunii św. na Mszy o godz. 11.30. Spowiedź dzieci w sobotę w piątek o godz. 17.30 i w sobotę o godz. 10.00. Po spowiedzi w sobote będzie próba.

5.Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00, do udziału w Rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym.

6.W tym miesiącu zapraszmy na nabożeństwa majowe. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 17:30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Po Mszy modlitwa wstawiennicza Odnowy w Duchu Św. w kaplicy Matki Bożej.

7.Ewangelizacja w Olsztynie: przez najbliższe cztery niedziele trwa misja na placach: spotkania od godz. 15:30 do 17:30 pod ratuszem na Placu Jana Pawła II.

8.Dnia 12 i 13 maja 2017 r. Papież Franciszek uda się z pielgrzymką do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z okazji stulecia objawień Najświętszej Maryi Panny. W sobotę 13 maja papież Franciszek ogłosi świętymi rodzeństwo portugalskich dzieci, Franciszka Marto (1908-1919) i Hiacyntę Marto (1910-1920), świadków objawień maryjnych w Fatimie. W dniach od 28.09 do 5.10 wyruszamy na pielgrzymkę do FATIMY i LOURDES (na trasie również Lizbona, Porto, Santiago de Compostella i inne miejscowości). Szczegółowy program znajduje się w gablocie, na stronach internetowych parafii i zakrystii. Zapraszamy! Tych którzy zapisali się na pielgrzymkę prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

9.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe seminarium Duchowne, a w następną niedzielę, drugą miesiąca, na potrzeby naszego kościoła.

10.Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 do domu zakonnego.

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

30 kwietnia 2017

1.Od 9 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.

2.W środę przypada Uroczystość Najświetszej Maryi Panny, Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Szczególnie zapraszamy chorych i starszych, ponieważ w I sobotę będzie spowiedź dzieci przed I Komunią. Po tej Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej i błogosławieństwo lurdzkie. Przed wieczorną Eucharystią o godz. 17:30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej.

3.Spowiedź dzieci przed I Komunią w sobotę. Grupa I o godz. 9.00, Grupa II o godz. 11.30.

4.Okres Wielkanocny sprzyja ewangelizacji. W Olsztynie przez najbliższe pięć Niedziel odbędzie się misja na placach: spotkania od godz. 15:30 do 17:30 pod ratuszem na Placu Jana Pawła II.

5.Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00, do udziału w Rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzą one do spotkania z Bogiem, który kocha i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako jedynemu Panu. Pomagają również zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym i odkryć w sobie bogactwo Jego obdarowania.

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek , adoracja o godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30 i nabożeństwo do NSPJ, następnie Msza św.

7.Odwiedziny chorych: Piątek - Osiedle nad Jeziorem Długim od godz. 9.00. W sobotę ulice „Kolorowe” i ul. Bałtycka od godz. 13.00. Natomiast wyjątkowo w poniedziałek 8 maja Osiedle ulic tzw. „Drzewiastych”.

8.Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 dla Wspólnoty Wiara i Światło.

9.W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

10.Uroczystość I Komunii św. będzie w następną niedzielę 7 maja na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30. Prosimy stałych uczestników o przybycie na inne Msze św., aby zostawić miejsce dzieciom i ich rodzinom. Rocznica I Komunii św. będzie w niedzielę 14 maja na Mszy o godz. 11.30.

11.W dniach od 28.09 do 5.10 wyruszamy na pielgrzymkę do FATIMY i LOURDES. Szczegółowy program znajduje się w gablocie, na stronach internetowych parafii i zakrystii. Zapraszamy!

12.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, a w następną niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne.

13.W tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Helena Duchnowska. Wieczny odpoczynek racz jej, dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

 

II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

23.04.2017

1.Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała. Święty Jan Paweł II ustanowił ją Niedzielą Miłosierdzia Bożego w 2000 roku. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku to już 73. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Idźcie i głoście.

2.Dziś o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia a w niej: nabożeństwo eucharystyczne, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz akt oddania świata Bożemu miłosierdziu. Po Mszy św. wieczornej będzie modlitwa uwielbienia.

3.Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. do udziału w Rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzą one do spotkania z Bogiem, który kocha i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako jedynemu Panu. Pomagają również zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym i odkryć w sobie bogactwo Jego obdarowania. Dzisiaj spotkanie poprowadzi ks. Marcin Wrzos, Koordynator Odnowy w Duchu Świętym w Archidiecezji Warmińskiej.

4.Dzisiaj jesteśmy zaproszeni na Taniec Wielkanocny, odbędzie się on o godz. 13:30 na Starówce, scena staromiejska. Jeśli nawet kroki tańca będą trudne, to najważniejszy jest uśmiech, chęci i obecność.

5.Z racji przeżywanych dni Oktawy Wielkanocnej i Niedzieli Miłosierdzia jutro przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. Imieniny ks. arcybiskupa seniora Wojciecha Zięby, który w katedrze odprawi Mszę św. o godz. 10.00.

6.Dzisiaj w Parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie rozpoczyna się modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem („Jerycho Różańcowe). Potrwa jeden tydzień. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym „oblężeniu” modlitwą ważnych spraw dla Kościoła i Polski. Więcej potrzebnych informacji znajdziemy na tablicach ogłoszeń.

7.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji, a zgodnie z decyzja Konferencji Episkopatu Polski, zbiórka do puszek na pomoc rodzinom w zrujnowanym Aleppo w Syrii. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

8.Uroczystość I Komunii św. będzie za dwa tygodnie 7 maja na Mszach św. o godz. 10.00 i 11.30. Już dziś prosimy stałych uczestników tych Mszy o przybycie na inne Msze św., aby zostawić miejsce dzieciom i ich rodzinom.

9.W dniach od 28.09 do 5.10 wyruszamy na pielgrzymkę do FATIMY i LOURDES. Związana jest ona ze 100-leciem objawień Matki Bożej w Fatimie. Na trasie m.in.: Lizbona, Fatima, Nazare, Porto w Portugalii, Santiago de Compostella w Hiszpanii, Lourdes i Bordeaux we Francji. Koszt uczestnictwa 2990 zł. Szczegóły na programach w gablocie, stronach internetowych parafii i zakrystii. Tych którzy już są zapisani prosimy o kontakt z ks. Proboszczem, który będzie opiekunem duchowym pielgrzymów.

10.W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki ministrantów.

11.Prasa katoliocka: Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

12.Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim, którzy osobistym wkładem pracy, pomocy, przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych Świąt w naszej parafii serdecznie dziękujemy. Życzymy, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

16.04.2017

1.Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa. 

2.Dzisiaj Nieszpory na zakończenie Świętego Triduum Paschalnego o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL.

4.Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 73. Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na modlitwę w Godzinę Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 19.00 rozpoczynamy rekolekcje REO – Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Św. Taca z racji święta Caritas będzie przeznaczona na dzieła Caritas Archidiecezji Warmińskiej, natomiast zbórka do puszek zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski na pomoc ofiarom wojny w Syrii, a przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

5.Dziękujemy z serca tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła na święta paschalne, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii w te świąteczne dni oraz przygotowanie agapy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom darów żywnościowych oraz panu Bartoszowi za dostarczenie darów potrzebującym. Dziękujemy też za wsparcie udzielone działalności Caritasu, ministrantom i młodzieży oraz dzieciom z Ruchu Wiara i Światło. Dziękujemy ks. Jackowi, ks. Piotrowi, Siostrze Agnieszce i młodzieży za przygotowanie ołtarza adoracji i grobu Bożego. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i podarowane kwiaty. Bardzo dziękujemy za wszystkie dary na Święta.

6.W niedzielę 23 kwietnia na ulicach Starego Miasta odbędzie się Taniec Wielkanocny. Tak jak w innych miastach Europy, będziemy w ten sposób wspólnie radować się ze Zmartwychwstania Pana. Szczegóły inicjatywy znaleźć można na stronie internetowej: www.taniecwielkanocny.olsztyn.pl

7.W niedzielę 23 kwietnia w parafii Św. Wawrzyńca w Gutkowie rozpocznie się modlitewne Jerycho Różańcowe. Informacje w gablotach.

8.Parafianom i gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.

 

NIEDZIELA PALMOWA

9.04.2017

1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie naszego zbawienia.

2.Program nabożeństw w Święte Triduum znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Prosimy o zapoznanie się z nim. Zachęcamy do udziału w liturgii w te święte dni: W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00, w Wielki Piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.00 i Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00, a w Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 21.00 zakończona procesją rezurekcyjną i agapą. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie Mszy Św. o godz. 7.00 i 19.00. Zapraszamy na uroczyste NIESZPORY o godz. 18.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tych Liturgiach oraz do adoracji eucharystycznej według wskazanych grup.

3.W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej a po Mszy św. o godz. 18.30 Nabożeństwo Pokutne, po nim możliwość spowiedzi aż do godz. 21.00. W czasie trwania spowiedzi będzie adoracja eucharystyczna.

4.Poświęcenie pokarmów w Wielka Sobotę od 9.00 do 13.00 co pół godziny. Proszę przewidzieć jedno jajko dodatkowo, które spożyjemy wspólnie podczas agapy po procesji rezurekcyjnej.

5.Dzisiaj ostatni dzień zbierania darów żywnościowych do Kosza św. Franciszka dla osób najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty parafialnej. Rozdawanie darów zaplanowane jest na wtorek, 11 kwietnia. Dziekujemy Wspólnocie Odnowy w Duchu Świetym za przygotowanie paczek i Panu Bartłomiejowi Tołścik za rozwiezienie.

6.Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych w kaplicy Matki Bożej. Młodzież i dzieci niepełnosprawne ze wspólnoty Wiara i Światło wykonały ręcznie piękne ozdoby świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji posłużą na organizację letniego wypoczynku dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych.

7.Dzisiejsza taca w II niedzielę miesiąca jest przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. W Wielki Piątek składamy ofiary na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie.

8.Do skarbonek przy wejściu do kościoła można składać ofiary na kwiaty do Świątecznych Ołtarzy Adoracji.

9.Możemy wesprzeć działalności Caritasu. W zakrystii na stoliku znajdują się świece (paschaliki) małe i duże. Świece przyniesiemy na liturgię w Wielką Sobotę na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

10.Bardzo dziękujemy Paniom i Dziewczętom za pomoc w sprzątaniu kościoła a Wspólnocie neokatechumenalnej za posprzątanie centrum duszpasterskiego. Dziękujemy za ofiary złożone podczas nabywania palm wykonanych przez młodzież i ministrantów. Będą one przeznaczone przez te wspólnoty na wyjazdy formacyjne i wypoczynek podczas wakacji.

11.W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana: śp. Zofia Dolińska. Msza pogrzebowa jutro o godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

    Wielka Sobota, 15 kwietnia

ADORACJA OD GODZ. 7.00 - 13.30 i OD 16.00 – 20.30.

GODZ. 9.00 – 13.00 – POŚWIĘCENIE POKARMÓW CO PÓŁ GODZINY

Godz. 21.00 - WIGILIA PASCHALNA, PROCESJA, AGAPA

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 16 kwietnia

MSZE ŚW. O GODZ. 8.30; 10.00; 11.30; 13.00

GODZ. 18.00 – UROCZYSTE NIESZPORY NA ZAKOŃCZENIE TRIDUUM PASCHALNEGO

Misterium paschalne ma moc zjednoczyć nas i obdarzyć prawdziwym życiem. Serdecznie zapraszamy! Księża Misjonarze Saletyni!

 

TRIDUUM PASCHALNE – ADORACJA

 

WIELKA SOBOTA 15 Kwietnia 2017

07:00. – 08:00. Apostolstwo Rodziny Saletyńskiej

08:00. – 09:00. Mieszkańcy Os. nad J. Długim

09:00. – 10:00. Wspólnoty ewangelizacyjne

10:00. – 11:00. Róże Różańcowe

11:00. – 12:00. Róże Różańcowe

12:00. – 13:00. Róże Różańcowe

13:00. – 13:30. Dzieci z klas od I do VI z rodzicami

13:30. – 16:00. Kościół zamknięty – sprzątanie kościoła

16:00 – 16:30. Mieszkańcy ulicy Jeziornej i „kolorowych”

16:30. – 17:30. Mieszkańcy ulic „drzewiastych”

17:30. – 18:30. Mieszkańcy ulicy Bałtyckiej

18:30. – 19:30. Koło Przyjaciół Radia Maryja

19:30. – 20:30. Rada Parafialna

 

 

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

2.04.2017

 

1.W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2.Dziś przypada 12 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkiej rzeczy – przemiany serca.

3.Zapraszamy: Różaniec w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.15. W tym tygodniu droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 19.00 na osiedlu nad Jeziorem Długim. Przebieg: ul. Morska, Rybaki, Bursztynowa, Morska.

4.Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Zakup palm wykonanych przez młodzież i ministrantów, pomoże w zorganizowaniu ich formacji i wypoczynku podczas wakacji.

5.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i dla rodziców. Na tę Mszę św. dzieci przynoszą swoje dobrowolne wyrzeczenia wielkopostne, czyli skarbonkę miłosierdzia.

6.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek. W czwartek o godz. 17:30 zapraszamy na wieczorne nabożeństwo w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek od godziny 09:00 odwiedziny chorych na Osiedlu nad Jeziorem Długim. Po południu od godz. 17:30 okazja do spowiedzi świętej.

7.Wielkanocne paschaliki Caritas do nabycia w zakrystii.

8.Zapraszamy: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18.15. W tym tygodniu droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 19.00 na osiedlu nad Jeziorem Długim. Przebieg: ul. Morska, Rybaki, Bursztynowa, Morska.

9.Zachęcamy do składania darów żywnościowych do kosza św. Franciszka. Rozdanie darów potrzebującym we wtorek 11 kwietnia.

10.Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbonek do Niedzieli Palmowej. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

11.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na wykup kościołów poewangelickich.

12.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00..

13.Chcemy na Święta gruntownie posprzatać kościół. Chętnych do pomocy zapraszamy w sobotę na godz. 10.30.

14.Dzisiaj zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych w kaplicy Matki Bożej. Młodzież i dzieci niepełnosprawne ze wspólnoty Wiara i Światło wykonały ręcznie piękne ozdoby świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji posłużą na organizację letniego wypoczynku dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych.

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26.03.2017

 

1.Chrześcijanom połowę czasu pokuty wyznacza dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu – niedziela Laetare. Wyjątkowość tej niedzieli podkreśla różowy kolor szat liturgicznych. W dawnej polskiej tradycji nazywano ją „śródpościem” bądź „półpościem”. Wszystko to wskazuje dobitnie, że połowa okresu paschalnego przygotowania jest już za nami. Warto zatem zrobić pewne podsumowania i zastanowić się, czy postąpiłem na drodze nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.

2.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 18.15 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w drodze krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16.30 oraz dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.15 i 20.00. Różaniec w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30.

3.Informujemy, że 7 kwietnia w piątek odbędzie się w naszej parafii wspólna droga krzyżowa o godz. 19.00 na osiedlu nad Jeziorem Długim. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

4.W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 09.00 odwiedziny chorych na ulicach ”drzewiastych”, „kolorowych” i ul. Bałtycka i Jeziorna. O godzinie 10.00 dodatkowa Msza św. dla osób starszych i chorych, po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo lurdzkie.

5.Od 30 marca do 1 kwietnia w Parafii św. Józefa będą rekolekcje dla uzależnionych i ich rodzin. Szczegóły na plakatach.

6.W okresie Wielkiego Postu w parafiach naszej archidiecezji są rozprowadzane świece - paschaliki , które zostaną zapalone w naszych rodzinach w szczególnych dniach roku, jakimi są Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, a zwłaszcza mogą być wykorzystane podczas liturgii Wigilii Paschalnej i podczas uroczystego Śniadania Wielkanocnego. Paschaliki można nabyć w zakrystii, ofiara na Caritas: małe – 4 zł, duże – 8 zł.

7.Zachęcamy do składania darów żywnościowych do kosza św. Franciszka.

8.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

9.Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbonek do Niedzieli Palmowej. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

10.Zachęcamy do przekazania 1% podatku na fundusze charytatywne, w tym Saletyński Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

11.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.00.

12.Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na wykup kościołów poewangelickich.

13.W następną niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych w kaplicy Matki Bożej. Młodzież i dzieci niepełnosprawne ze wspólnoty Wiara i Światło wykonały ręcznie piękne ozdoby świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji posłużą na organizację letniego wypoczynku dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych.

 

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

19.03.2017

1.Jutro Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach noszących to imię, szczególnie o naszym Pasterzu Ks. Arcybiskupie Józefie Górzyńskim.

2.Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 18:15, Droga Krzyżowa w piątki: dzieci godz. 16:30, dorośli i młodzież godz. 17:15 i 20:00.

3.Najlepszym owocem czasu nawrócenia będzie przemiana naszej mentalności i oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Codziennie przed nabożeństwami staramy się służyć posługą w konfesjonale.

4.Rekolekcje wielkopostne dla mam z małymi dziećmi odbędą się w naszej parafii w dniach od 20 do 21 marca. Spotkania od godz. 10 do 11-tej. Szczegóły na afiszu.

5.Rodziców i młodzież przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.30.

6.Różaniec w poniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30

7.W następną niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych w kaplicy Matki Bożej. Młodzież i dzieci niepełnosprawne ze wspólnoty Wiara i Światło wykonały ręcznie piękne ozdoby świąteczne. Ofiary złożone przy tej okazji posłużą na organizację letniego wypoczynku dla naszych niepełnosprawnych podopiecznych.

8.Zachęcamy do przekazania 1% podatku na fundusze charytatywne w tym Saletyński Fundusz Pomocy Dzieciom i Młodzieży.

9.Można składać dary do kosza św. Franciszka. Zebrane dary zostaną rozdane potrzebującym parafianom we wtorek w Wielkim Tygodniu.

10.Od 30 marca do 1 kwietnia w Parafii św. Józefa będą rekolekcje dla uzależnionych i ich rodzin. Szczegóły na plakatach.

11.Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugalii związaną z jubileuszem 100-lecia objawień Matki Bożej. Program jest w gablotach i w zakrystii. Termin: 7 dni w połowie września. Koszt uczestnictwa ok. 3000 zł. Informacja i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

12.Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby naszego kościola wyniosła 2957,20 zł. Zbiórka do puszek na misje 517,65 zł. Bóg zapłać za Waszą życzliwość i hojność. Dzisiaj taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

13.W zakrystii można nabyć paschaliki na stół świąteczny rozprowadzane przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej małe – 4 zł i duże – 8 zł.

 14.W zakrystii można nabyć płytę CD – Kerygmat Milosiernego.

15.Prasa: Gość, Niedziela z ciekawymi artykułami oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a w nim skarbonka miłosierdzia na jałmużnę wielkopostną.

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2017

1.Prosimy o wiarę Abrahama, pragnąc udziału w chwale Chrystusa, której przedsmak widzieli Apostołowie na górze Tabor. Modlimy się dziś za misje i misjonarzy posłanych do narodów. Wspierajmy ich modlitwą i ofiarami, które dzisiaj składamy do puszek. Taca przeznaczona jest na potrzeby naszego koscioła. W następną niedzielę taca na Seminarium Duchowne.

2.Od wtorku do czwartku będą rekolekcje dla mlodzieży, które poprowadzi O. Wojciech Sugier, Kapucyn, Gwardian klasztoru w Zakroczymiu. Ciekawych spotkań wieczorami w Bursie Elektronika, naprzeciw kościoła o godz. 19.00, a na zakończenie w czwartek wieczór uwielbienia w kościele. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy.

3.W tym tygodniu katecheza dla młodzieży i dorosłych będzie w poniedziałek o godz. 19.00.

4.Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla wszystkich o godz. 17.15 i dodatkowo o godz. 20.00; w Niedzielę Gorzkie Żale o godz. 18.15.

5.Różaniec w piniedziałek, wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17.30

6.Dziś dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców o godz. 15.00.

7.W sobotę w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba Ks. Arcybiskup Józef Górzyńskim odprawi Eucharysię o godz. 12.00 z racji uroczystości św. Józefa.

8. W okresie Wielkiego Postu wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest we wtorek przez świętami, tj. 11 kwietnia.

9.Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugalii. Pielgrzymka związana jest z jubileuszem 100-lecia objawień Matki Bożej. Trasa: Fatima, Lizbona, Nazare, Batalha, Alcobaca, Coimbra, Tomar i inne miejscowości. Program jest w gablotach i w zakrystii. Termin: 7 dni w połowie września. Koszt uczestnictwa ok. 3000 zł. Informacja i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

10.Prasa katolicka: Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej. Prenumeratorzy mogą odebrać go w zakrystii. W nim wywiad z misjonarzem z Madagaskaru ks. Henrykiem Kaszuba MS.

11.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Teresę Siwecką, śp. Stanisławę Malińską i śp. Jadwigę Jórzak. Wieczny odpoczynek racz, im, dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

5.03.2017

1.Na początek drogi wielkopostnej rozpoczynamy dzisiaj parafialne rekolekcje, które prowadzi ks. Bartosz Seruga, saletyn, z Kobylanki z sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego. Nauki głoszone będą w czasie Mszy świętych. W poniedziałek, wtorek i środę Msza poranna z godziny 07.00 zostaje przeniesiona na godz. 08.00. Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty już pół godziny przed każdą Mszą św. Nauki rekolekcyjne dla dzieci odbywać się będą w szkole. W środę na zakończenie rekolekcji dodatkowa Msza św. dla dzieci o godz. 11.30 i 12.45.

2.Z wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za otrzymane Słowo będziemy mogli złożyć ofiary na tacę we wtorek i w środę. Wesprzemy w ten sposób dzieło wychowania młodych Misjonarzy Saletynów.

3.Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Taką okazją są środki jakimi dysponuje Kościół i zachęca nas do korzystania z nich: gorliwe słuchanie Słowa Bożego, modlitwa, jałmużna, post.

4.Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w niedziele o godz. 18:15. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci na godz. 16:45; dorosłych i młodzież na godz. 17:30. W okresie Wielkiego Postu odmawiamy różaniec codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św., podczas rekolekcji poranną Mszą św.

5.Kontynuujemy w naszej parafii katechezy dla dorosłych i młodzieży. Następna katecheza będzie głoszona w poniedzialek i piątek o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie, by dołączyć do osób słuchających.

6.Dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.30 dla Wspólnoty Wiara i Światło.

7.W następną niedzielę dodatkowa Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców o godz. 15.00.

8.Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będzie zbiórka do puszek na misje. Taca przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

9.Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Portugali. Pielgrzymka związana jest z jubileuszem 100-lecia objawień Matki Bożej. Trasa: Fatima, Lizbona, Nazare, Batalha, Alcobaca, Coimbra, Tomar i inne miejscowości. Program jest w gablotach i w zakrystii. Termin: 7 dni w połowie września. Koszt uczestnictwa ok. 3000 zł. Informacja i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

10. W okresie Wielkiego Postu będzie wystawiony Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest we wtorek przez świętami, tj. 11 kwietnia.

11.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Janinę Bońkowską i śp. Iwonę Pachulską. Wieczny odpoczynek racz, im, dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

26.02.2017

1.Dziś – ósma niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie 50. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy podjąć dobrowolną abstynencję od alkoholu na okres Wielkiego Postu albo na dłuższy czas, dla ratowania ludzi uzależnionych od alkoholu.

2.W naszej parafii głosimy katechezy dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy serdecznie do słuchania Słowa Bożego w tym tygodniu w poniedzialek i piątek o godz. 19.00.

3.W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Święte, połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą o godz. 07.00; 08.30; 18.00 i 20.00.

4.Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

5.W piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Dzieci zapraszamy na godz. 16.45, a dorosłych na godz. 17.30. Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, o godz. 18.15 będziemy śpiewać Gorzkie Żale i słuchać nauk pasyjnych.

6.W następną niedzielę, rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne oraz rekolekcje dla dzieci szkoły podstawowej. Będzie je prowadził ks. Bartosz Seruga, saletyn, z Kobylanki z sanktuarium Jezusa Ukrzyżowanego. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na tablicach informacyjnych i na stronie internetowej parafii.

7.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, adoracja o godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 dla osób starszych i chorych. Po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej i błogosławieństwo lurdzkie.

9.Odwiedziny chorych: piątek - Osiedle nad Jeziorem Długim, w sobotę - Osiedle ulic tzw. „drzewiastych” oraz ulice „kolorowe” i ul. Bałtycka. Początek o godz. 09.00.

10.Zachęcamy do wybrania się do kina na film fabularny „Zerwany Kłos”, o 16-letniej dziewczynie, błogosławionej Karolinie Kózkównej.

11.Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy. Pielgrzymka związana jest z jubileuszem 100-lecia objawień Matki Bożej. Trasa: Fatima, Lizbona, Nazare, Batalha, Alcobaca, Coimbra, Tomar i inne miejscowości. Program jest w gablotach i w zakrystii. Termin: 7 dni w połowie. Koszt uczestnictwa ok. 3000 zł. Informacja i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii.

12.Z Prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.


SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2017

1.W naszej parafii kontynuujemy katechezy dla dorosłych i młodzieży. W najbliższym tygodniu katechezy będą głoszone w poniedziałek, środę i piątek o godz. 19.00. Bardzo ważne, ponieważ usłyszmy KERYGMAT. Ks. Acybiskup z którym spotkał się ks. Proboszcz udziela swojego błogosławieństwa na ten czas głoszenia Dobrej Nowiny. Zatem zapraszamy serdecznie.

2.We wtorek 21 lutego o godz. 18.30 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

3.W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła.

4.Dzisiaj dodatkowa Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 15.00.

5.W następną niedzielę 26 lutego w kościele NSPJ o godz. 13.00 Ks. Arcybiskup Józef Górzyński odprawi Mszę św. w intencji poległych Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

6.Taca z ubiegłej niedzieli na potrzeby kościoła wyniosła 2633,16zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Z Prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Tygodnik Niedziela. Bezpłatny Katalog Pielgrzymek „La Salette Travel” z Krakowa..

8.Zachęcamy do wybrania się całą rodziną do kina Awangarda na wspaniały polski film fabularny „Zerwany Kłos”, o 16-letniej dziewczynie, błogosławionej Karolinie Kózkównej, nakręcony przez ludzi młodych we współpracy z cenionymi profesjonalistami.

Atutem filmu jest dynamiczny scenariusz, ukazane z rozmachem sceny akcji, ale też niesamowity artyzm, wyjątkowe zdjęcia i przepiękna muzyka. Film nie tylko umacnia w wierze ale zachęca też do czynienia dobra. Jest też odpowiedzią na kryzys wartości i zamęt, jaki panuje we współczesnym świecie.

Kino Awangarda Bis w Olsztynie (Pl. Jana Pawła II, nad Księgarnią, II piętro) serdecznie zaprasza na film "Zerwany Kłos". Seanse: dnia 24 lutego (piątek) o godz. 16.00, dnia 25 i 26 lutego, tj. sobotę i niedzielę o godzinach 13.30 i 15.30, oraz w dni powszednie 27 i 28 lutego oraz 1 i 2 marca 2017 r., tj. od poniedziałku do czwartku o godzinie 16.00.

9. PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy. Pielgrzymka związana jest z jubileuszem 100-lecia objawień Matki Bożej. Punktem centralnym pielgrzymki jest Fatima, a na trasie znajdują się również: Lizbona, Nazare, Batalha, Alcobaca, Coimbra, Tomar i inne miejscowości. Program jest w gablotach i w zakrystii. Termin: wrzesień. Czas trwania: 7 dni. Koszt uczestnictwa ok. 3000 zł. Dokładny termin i koszt podamy w następnym tygodniu, jest jednak uzależniony od liczby uczestników. Informacja, zapisy w zakrystii i kancelarii.

10.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Ryszard Kuryło. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

12.02.2017

1.W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się w naszej parafii katechezy z Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Następna katecheza będzie głoszona w poniedziałek o godz. 19.00, kolejne katechezy w środę i piątek o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie, by dołączyć do osób słuchających.

2.We wtorek Święto Świętych Cyryla i Metodego, Patronów Europy. W ten dzień przypadają też tzw. walentynki – Dzień Zakochanych. Pomyślmy o dobrym słowie, życzliwym geście wobec naszych bliskich – rodziców, dziadków, dzieci, wnuków i osób, które kochamy.

3.Dzisiejsza taca przeznaczona na potrzeby naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.

4.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i rodziców.

5.Dzisiaj dodatkowa Msza Św. o godz. 15.30 dla Wspólnoty „Wiara i Światło”.

6.W Parafii św. Maksymiliana Kolbe do 18 lutego trwa modlitwne Jerycho różańcowe.

7.Z Prasy katolickiej: Gość Niedzielny i Tygodnik Niedziela. Zachęcamy do czytania.

8.W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Ryszard Tołścik. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen.

 

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

5.02.2017

1.W tym tygodniu, tak jak słyszeliśmy, rozpoczynają się w parafii katechezy z Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży. Normalnie będą głoszone w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie.

2.Dziś zmiana tajemnic różańcowych i konferencja dla Róż po Mszy św. o godz. 8.30.

3.W środę, zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej i Mszę Świętą. Po Mszy św., w kaplicy Matki Bożej, modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

4.Sobota, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas dodatkowej Eucharystii o godz. 10.00 modlimy się za chorych, starszych i tych, którzy nimi się opiekują. Będzie też udzielony sakrament namaszczenia tym chorym, którzy sobie tego życzą. Po Mszy św. błogosławieństwo lourdzkie Najświetszym Sakramentem

5.Odwiedziny chorych: w sobotę Osiedle ulic tzw. „Kolorowych”, ul. Jeziorna i ul. Bałtycka. Początek o godz. 09.00.

6.W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii i rodziców, po Mszy św. o godz. 11.30.

7.W sobotę zbórka ministrantów o godz. 11.00.

8.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne, a w następną niedzielę, II miesiąca, na potrzeby naszej parafii.

9.W tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Cecycilę Romańczuk. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywaja w pokoju. Amen.

 

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2017

1.W najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata.

2.W czwartek już po raz 21. będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnej wspólnoty Sióstr Karmelitanek w Spręcowie (list Ks. Arcybiskupa).

3.W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek , adoracja o godz. 17.30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 17.30 i nabożeństwo do NSPJ, następnie Msza św. Dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 dla osób starszych i chorych, będzie w następna sobote 11 lutego we wspomnienie Najświetszej Maryi Panny z Lourdes. Po Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo lurdzkie.

4.Odwiedziny chorych: Piątek - Osiedle nad Jeziorem Długim a w sobotę Osiedle ulic tzw. „Drzewiastych”. Natomiast w sobote 11 lutego ulice „Kolorowe” i ul. Bałtycka. Początek o godz. 09.00.

5.W następna niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Podczas wszystkich Mszy św. rozpoczniemy katechezy dla dorosłych i młodzieży.

6.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny, a w następną niedzielę na Wyższe Seminarium Duchowne.

7.Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie, w naszym mieście.

8.W tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie śp. Janinę Rapcewicz. We wtorek pogrzeb śp. Ireny Tokarskiej. Wieczny odpoczynek racz, im dać, Panie. A światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju. Amen.

 

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

22.01.2017

1.Czas ferii zimowych, który rozpoczęliśmy jest wspaniałą okazją, aby w miejscach, gdzie będziemy wypoczywać, dać wyraz naszej chrześcijańskiej wiary. O dobre przeżycie tego czasu pamiętajmy w naszych modlitwach.

2.Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W środę, święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Zapraszamy w tym dniu na nowennę do Matki Bożej Saletyńskiej i Mszę Świętą. Po Mszy św., w kaplicy Matki Bożej, modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

3.Dziś na zakończenie Kusu Filipa Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie o godz. 15.00.

4.Za dwa tygodnie 5 lutego rozpoczną się katechezy dla dorosłych i młodzieży.

5.Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Drodzy Parafianie, pragniemy Wam wszystkim podziękować za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy, spostrzeżenia dotyczące życia naszej parafii.

Krótkie podsumowanie w liczbach: Odwiedziliśmy 688 rodzin; 107 nie życzyło sobie odwiedzin duszpasterskich a 587 mieszkań było zamkniętych (razem 1382). Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczone zostaną, jak zawsze, na pomoc dla dzieł naszego Zgromadzenia, na pomoc dla Archidiecezji i część dla naszej parafii i wspólnoty.

Tych, którzy w czasie kolędy wyrazili chęć czy potrzebę głębszej rozmowy z duszpasterzem zapraszamy do kancelarii. Zachęcamy, aby nie odkładać w nieskończoność takich spotkań, rozmów z duszpasterzem. Możemy stwierdzić, że te odwiedziny duszpasterskie pomogły nam lepiej poznać i zrozumieć naszych Parafian. Mamy nadzieję, że i dla Was, Drodzy Parafianie, były okazją by nas, duszpasterzy poznać bliżej. Dziękujemy za te chwile zatrzymania się nad Słowem Bożym i modlitwę wspólną w czasie kolędy. Oby te odwiedziny posłużyły budowaniu, umacnianiu więzi potrzebnych we wspólnocie parafii i Kościoła. Zapewniamy Was o naszej modlitwie.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jubileuszowy numer Malego Gościa Niedzielnego dla dzieci. Dziś w Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek, płyta CD z utworami w wykonaniu najsłynniejszego tenora świata Andrea Bocelli.

7.Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny.

8.W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Maria Cetnarska i śp. Małgorzata Mączyńska. Wieczny odpopczynek racz im dać Panie....