Galeria zdjęć

Prymicje ks. Piotra Sofij MS 2016

W sobotę 17 września podczas uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu k/Jasła, przypadających w 170-rocznicę zjawienia w La Salette, nasz diakon Piotr Sofij MS przyjął święcenia kapłańskie. W tym tak ważnym dla niego dniu otaczaliśmy go naszą modlitwą. Diakon Piotr powrócił do Parafii już jako kapłan w dniu 19 września i odprawił Prymicyjną Mszę św. o godz. 18.00Po Mszy św. udzielił wiernym specjalnego błogosławieństwa prymicyjnego. Kazanie wygłosił poproszony przez księdza prymicjanta ks. Proboszcz Lesław Pańczak MS.

Truniej Piłkarski 2015

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej w Dębowcu zakończony! Nasi ministranci i lektorzy, pomimo ponad 600 kilometrowej podróży do Polskiego La Salette - Dębowca, zachwycili formą, skutecznością drużynową jaki i indywidualną. W grupie młodszej zajęliśmy, tak jak przed rokiem pierwsze miejsce, a grupa starsza uplasowała się na najniższym stopniu podium. Oprócz pucharów i medali zdobyliśmy wyróżnienia indywidualne: Rafał Olszewski - najlepszy bramkarz kategorii młodszej (0 wpuszczonych goli), Jaś Bączkiewicz - król strzelców - 7 bramek, Kacper Ziółkowski - najlepszy bramkarz kategorii starszej. Oprócz gry w piłkę zwiedzaliśmy Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu, gdzie uczestniczyliśmy w wieczornym Apelu Maryjnym z lampionami i procesją na kalwarię saletyńską. Dziękujemy również firmie Volkswagen Auto Wimar Warmia - Palmowski za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu transportu na turniej.

Świety Mikołaj u ministrantów i lektorów

W tym roku 6.12 święty Mikołaj zaprosił ministrantów i lektorów na zabawę do Kormoran Tor Kartingowy. Wszyscy wciskali gaz do dechy aby osiągnąć najlepsze czasy w wyścigach. Dziękujemy miłej obsłudze Toru oraz św. Mikołajowi. Ciekawe co święty biskup przygotuje dla nas za rok... czekamy z niecierpliwością!

Uroczyste poświęcenie sztandaru Rotmistrza Witolda Pileckiego

Uroczysta Msza święta w dniu 14 listopada 2014r. Sztandar został poświęcony Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, którego Bursa nr 2 przyjęła jako patrona dzieła wychowywania młodzieży.

Biwak modlitewny 2014

Już po raz siódmy w dniach 10-12.10  do  Parafii M. B. Saletyńskiej w Mrągowie na biwak modlitewny organizowany przez księży saletynów, przyjechała młodzież z całej archidiecezji. Tegoroczny temat biwaku brzmiał: „Revolution”. Młodzież codziennie uczestniczyła we Mszy św. i prelekcjach. Miała również czas na wspólną zabawę i modlitwę. Przyjechało ponad 150 osób, głównie młodzież z naszej archidiecezji. Byli również młodzi z Rzeszowa, Gdańska i Elbląga. Rekolekcje wraz z ks. Marcinem Sitkiem MS prowadził ks. Zbyszek Cybulski  MS i ks. Adrian Bienasz. Biwak modlitewny jest wydarzeniem, które już wpisało się w życie miasta.

Nowi ministranci i aspiranci

W niedzielę 12.10 siedmiu aspirantów zostało przyjetych do grona ministrantów i otrzymało pelerynki - symbol radości z służby przy ołtarzu, trzech najmłodszych chłopców otrzymało komże aby przez najblizszy rok przygotować się do posługi ministranta w naszej parafii.

Opdust parafialny 2014

W dniach 26-28.09 w naszej parafii przeżywaliśmy odpust ku czci Matki Bożej z La Salette. W piątek odbyła sie liturgia pokutna przygotowująca do sakramentu pojednania. W sobotę wieczorem uroczysta celebracja eucharystyczna wraz z procesją ulicami naszego osiedla. W niedzielę o godz. 11:30 modliliśmy się na sumie odpustowej. W czasie tych dni słowo Boże głosił ks. dr Józef Kopciński - saletyn z Gdańska - Sobieszewa.

Wakacje ministrantów - Gdańsk 2014

Tegoroczne wakacje liturgiczna służba ołtarza spędziła wraz ze swoim opiekunem ks. Jakubem w Gdańsku - Sobieszewie.

Piesza Pielgrzymka do Częstochowy - Klasztor w drodze 2014

Na tegoroczną Warmińską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 30.07 - 13.08 wyruszła grupa "Klasztor w drodze". Jest to inicjatywa kapucynów i saletynów. Przewdonikami grupy byli o. Marcin Radomski OFMCap ora ks. Marcin Sitek MS. W ramach drogi były dni milczenia, bez śpiewu,  medytacja nad Słowem Bożym. Pielgrzymi  w czasie drogi odmawiali wspólnie jutrznię i nieszpory. Wieczorami, podczas Apeli Jasnogórskich, modlili się modlitwą Kościoła, czyli kompletą.

Międzynarodowy Saletyński Turnej Piłkarski dla ministrantów 2014

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Saletyńskiej Służby Liturgicznej. Rozgrywki odbywały się w malowniczo położonym Ośrodku Edukacyjno-Wychowawczym w Rybakach, prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Nasza drużyna zdobyła 3 puchary: 1. miejsce w kategorii młodsi , 3. miejsce w kategorii średni i starsi. Gratulujemy!

BeeVack modlitweny dla młodzieży

Zakończył się kolejny BeeVack modlitewny w Mrągowie, organizowany przez ks. Marcina Sitka MS i ks. Zbigniewa Cybulskiego MS. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie Beevack w tym roku odbywała się w dwóch terminach: 4-6 październik i 11-13 październik. W sumie w BeeVacku wzięło udział 150 osób z Olsztyna, Mrągowa i okolic tych miejscowości. W tym roku BeeVack modlitewny poświęcony został tematowi Słowa Bożego. Temat został potraktowany szeroko i nie skupiał się jedynie na odkrywaniu Pisma Świętego ale na poznawaniu także innych sposobów przy pomocy których Pan Bóg rozmawia z człowiekiem.