‚‚WIERZĘ W KOŚCIÓŁ ŚWIĘTY’’
Rok Pański 2023
Styczeń
- Wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”
- 01.01 Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki
- 06.01 Uroczystość Objawienia Pańskiego – Niedziela Misyjna – Orszak Trzech Króli
- 06.01 Wspólne kolędowanie Róże Żywego Różańca – godz. 16.00
- 07.01 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 7.01 Msza św. i spotkanie dla rodziców po utracie dziecka o godz. 15.00
- 08.01 Święto Chrztu Pańskiego
- 08.01 Wieczór Uwielbienia o godz. 19.45
Luty
- 02.02 Święto Ofiarowania Pańskiego – Msze św. o godz. 7.00, 18.00
- 03.02 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 11.02 Wspomnienie NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorych – Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczeniach chorych – godz. 11.00
- 12.02 Dzień Solidarności z Ukrainą. Słowo Boze głosi ks. Jerzy Cyrul, misjonarz saletyn z Krzywego Rogu. Taca przeznaczona na misje saletyńskie na Ukrainie.
- 12.02 Wieczór Uwielbienia o godz. 19.45
- 22.02 Środa Popielcowa – Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i 19.00
- Gorzkie Żale podczas Wielkiego Postu w niedziele o godz. 18.15
- Droga Krzyżowa w Wielkim Poście w piątki o godz. 7.30 i 18.30
- 26.02-1.03 Rekolekcje Wielkopostne – prowadzi ks. lic Henryk Kuman, misjonarz saletyn z Czech
Marzec
- 04.03 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 10-12.03 Kurs Filipa
- 12.03 Wieczór Uwielbienia o godz. 19.45
- 19.03 Uroczystość św. Józefa
- 25.03 Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – podczas Mszy św. o godz. 18.0
- 28-30.03 Rekolekcje dla młodzieży szkół średnich prowadzi ks. Marcin Sitek ms, dyrektor Postulatu z Mysłowic
- 31.03 Droga Krzyżowa ulicami Parafii: Błękitna, Różowa, Zielona, Biała, Błękitna godz. 19.00
Kwiecień
- 1.04 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 6 – 9.04 TRIDUUM PASCHALNE: Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej godz. 19.00, Wielki Piątek – Liturgia Krzyża – godz. 19.00, Wielka Sobota, – Wigilia Paschalna – godz. 19.00
- 16.04 Święto Miłosierdzia Bożego
Maj
- 4-11.05 Jerycho Różańcowe
- 6.05 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 13.05 I Komunia dzieci z klas III
- 14.05 Wieczór Uwielbienia o godz. 20.00
- 14.05 Msza św. i spotkanie dla Rodziców po stracie dziecka o godz. 15.00
- 21.05 FESTYN PARAFIAKNY
- 27.05 Eucharystia w Wigilię Zesłania Ducha Świętego godz. 18.00
- 28.05 Zesłanie Ducha Świętego
- 28.05 Rocznica I Komunii godz. 14.30
Czerwiec
- 3.06 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 8.06 Uroczystość Bożego Ciała – Msza św. godz. 10.00 ul. Błękitna 11. Procesja ulicami: Błękitna, Różowa, Zielona, Biała, Błękitna
Lipiec
- 1.07 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 16-30.07 Oaza Młodzieżowa
- 31.07 – 12.08 – Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Sierpień
- 1-12.08 Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii
- 5.08 I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
Wrzesień
- 1.09 – Msza na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 7.00
- 2.09 – I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 10.09 – Odpust ku czci Matki Bożej w Gietrzwałdzie – piesza pielgrzymka o godz. 5.00
- 13.09 – Msza św. i spotkanie dla rodziców po utracie dziecka – godz. 18.00
- 19.09 – 177. rocznica Zjawienia Matki Bożej w La Salette
- 24.09 – Suma Odpustowa godz. 18.00 – ks. Henryk Kaszuba ms – misjonarz saletyn z Madagaskaru
Październik
- 7.10 – I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 8.10 – Wieczór modlitwy uwielbienia – godz. 20.00
Listopad
- 1-30.11 – WYPOMINKI
- 4.11 – I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 12.11 – Wieczór modlitwy uwielbienia – godz. 20.00
- 15.11 – Msza św. i spotkanie dla rodziców po utracie dziecka – godz. 18.00
- 26-29.11 – REKOLEKCJE ADWENTOWE
Grudzień
- 1-23.12 – RORATY o godz. 6.45
- 2.12 – I Sobota Wynagradzająca: 9.30 Różaniec, 10.00 Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo
- 88.12 – Godzina łaski dla świata: 12.00 – 13.00
- 8-10.12 KURS FILIPA
- 10.12 – Procesja różańcowa za Polskę ulicami miasta od Katedry (12.00) do kościoła NMP Fatimskiej
- 24.12 – Pasterka – godz. 21.00
- 24.12 – Wspólne kolędowanie godz. 23.00
- 24.12 – Pasterka – godz. 24.00
- 31.12 – Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na zakończenie roku – godz. 17.30
- 31.12 – Msza św. dziękczynna i sprawozdanie Księdza Proboszcza – godz. 18.00