III NIEDZIELA WIELKANOCY

III NIEDZIELA WIELKANOCY

1.Od 10 lat trzecia niedziela Wielkanocy w naszej Ojczyźnie, dzięki inicjatywie Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, jest Niedzielą Biblijną, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny.

2.Zapraszamy dziś po wieczornej Mszy św. o godz. 20.00, do udziału w Rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzą one do spotkania z Bogiem, który kocha i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako jedynemu Panu. Pomagają również zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym i odkryć w sobie bogactwo Jego obdarowania. Odwagi! Chrystus czeka na Ciebie! Kolejne spotkania będą odbywały się wieczorem w czwartki i niedziele.

3.Okres Wielkanocny sprzyja ewangelizacji. W Olsztynie przez najbliższe pięć Niedziel odbędzie się misja na placach: spotkania od godz. 15:30 do 17:30 przed ratuszem na Placu Jana Pawła II.

4.Z inicjatywy Róż Różańcowych w dniu 26 maja (w sobotę) organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce (50-lecie koronacji obrazu). Zatrzymamy się również w Reszlu i Gierłoży. Koszt uczestnictwa 30 złotych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

5.Zapraszamy młodzież na Oazę Wakacyjną. W tym roku jedziemy do Glotowa koło Dobrego Miasta. Termin: 23.06 – 9.07. Informacja i zapisy u ks. Jacka.

6.W następną niedzielę dodatkowa dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 dla aspirantów, ministrantów, lektorów oraz ich Rodzin. Po Mszy św. spotkanie rodzinne w salce.

7.Za dwa tygodnie w niedzielę 29 kwietnia z racji wizytacji kanonicznej będziemy gościli w naszej Parafii Ks. Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Ksiądz Arcybiskup przybędzie na Mszę św. o godz. 8.30 i będzie obecny na wszystkich pozostałych Mszach św. Dlatego zapraszamy Was Wszystkich, a szczególnie:
Godz. 8.30 Róże Różańcowe, Przyjaciół Radia Maryja i związanych duchowo z La Salette (ARS) – podczas tej Mszy będzie powitanie Księdza Arcybiskupa i sprawozdanie Ks. Proboszcza.
Godz. 10.00 Duszpasterska Rada Parafialna i SNE
Godz. 11.30 Dzieci oraz Wspólnota Wiara i Światło
Godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
Godz. 19.00 Młodzież i Odnowa w Duchu Świętym, będzie to Msza św. z udziałem proboszczów naszego Dekanatu Olsztyn Śródmieście
W związku z wizytacją odpowiedzialnych wspólnot i grup oraz przewodniczącego rady parafialnej prosimy o pilny kontakt z Ks. Proboszczem.

8.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, w następną niedzielę na Archidiecezjalny Fundusz Inwestycyjny. W minionym tygodniu została pomalowana zakrystia. Trwa remont schodów na plebani. W tym tygodniu chcemy posadzić kwiaty.

9.Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej. W niej wiele interesujących artykułów.

10.Ksiądz Biskup Nominat Janusz Ostrowski przyjmie święcenia biskupie w Konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie, 21 kwietnia 2018 roku o godz. 11.00. Głównym konsekratorem będzie Arcybiskup Józef Górzyński Metropolita Warmiński, a współkonsekratorami: Arcybiskup Salvatore Pennacchio Nuncjusz Apostolski w Polsce i Arcybiskup senior Edmund Piszcz.