MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

II NIEDZIELA WIELKANOCY – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1.Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała. Święty Jan Paweł II ustanowił ją Niedzielą Miłosierdzia Bożego w 2000 roku. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku to już 74. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem Mocni Duchem Świętym.

2.Dziś o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia a w niej: nabożeństwo eucharystyczne, koronka do Bożego Miłosierdzia oraz akt oddania świata Bożemu miłosierdziu. Natomiast po Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór modlitwy uwielbienia.

3.W następną niedzielę po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy do udziału w Rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym. Prowadzą one do spotkania z Bogiem, który kocha i do pogłębionej decyzji oddania się Chrystusowi jako jedynemu Panu. Pomagają również zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym i odkryć w sobie bogactwo Jego obdarowania. Przyjdź! Bóg czeka na Ciebie! Rekolekcje są przeznaczone dla osób, które ukończyły 18 lat.

4.Dzisiaj jesteśmy zaproszeni na Taniec Wielkanocny, odbędzie się on o godz. 13:30 na Starówce, scena staromiejska. Jeśli nawet kroki tańca będą trudne, to najważniejszy jest uśmiech, chęci i obecność.

5.Z racji przeżywanych dni Oktawy Wielkanocnej, jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego podczas Mszy św. o godz. 18.00.

6.Spotkanie dla pielgrzymów udających się we wrześniu (5-12.09.2018) na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będzie w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 18.40.

7.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na działalność Caritas naszej Archidiecezji. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

8.Dziś po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Z inicjatywy Róż Różańcowych w dniu 26 maja (w sobotę) organizujemy jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce (50-lecie koronacji obrazu). Po drodze zatrzymamy się również w innych ciekawych miejscach. Koszt uczestnictwa 30 złotych. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

9.Jerycho różańcowe w tym tygodniu w Parafii B.D. Matki Kościoła (szczegóły na plakatach w gablotach).

10.Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim, którzy osobistym wkładem pracy, pomocy, przyczynili się do przygotowania i przeżycia tych Świąt w naszej parafii serdecznie dziękujemy. Życzymy, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.