Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1.Dziś niedziela wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczynająca okres wielkanocny w liturgii. Pięćdziesiąt dni od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Głównie w te dni śpiewa się „Alleluja”, po hebrajsku „Hallelujah”, co w tłumaczeniu na język polski: „Chwalmy Pana”.

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

2.Dzisiaj Nieszpory na zakończenie Świętego Triduum Paschalnego o godz. 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 19.00.

3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.Za tydzień – druga niedziela wielkanocna, zwana także niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 74. Tydzień Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy na modlitwę w Godzinę Miłosierdzia. Taca z racji święta Caritas będzie przeznaczona na dzieła Caritas Archidiecezji Warmińskiej. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30.

5.Dziękujemy z serca tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie kościoła na święta paschalne, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii i prowadzenie na czele z chórkiem pod dyrekcją oraz przygotowanie agapy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom darów żywnościowych. Dziękujemy też za wsparcie udzielone działalności Caritas, ministrantom i młodzieży oraz dzieciom z Ruchu Wiara i Światło. Dziękujemy Siostrom Salwatoriankom i młodzieży za przygotowanie ołtarza adoracji i grobu Bożego. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i podarowane kwiaty. Bardzo dziękujemy za wszystkie dary na Święta.

6.Zaproszenie na REO: Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza do udziału w Rekolekcjach Ewangelizacyjnych Odnowy, które rozpoczną się 15.04.2018r. po wieczornej Mszy Świętej o godz. 19.00. Rekolekcje prowadzą uczestnika do spotkania z Bogiem, który jest Miłością, do decyzji oddania swojego życia Chrystusowi, który jest Jedynym Panem. Pomagają również zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym i odkryć w sobie bogactwo Jego darów. Przyjdź! Chrystus czeka na Ciebie. Udział w rekolekcjach mogą wziąć osoby, które ukończyły 18 lat.

7.Spotkanie dla pielgrzymów udających się we wrześniu (5-12.09.2018) na pielgrzymkę do Ziemi Świętej będzie w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 18.40.

8.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Tańcu Wielkanocnym, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 kwietnia o godzinie 13.30 na Rynku Starego Miasta. Kilkudziesięciu olsztyńskich tancerzy amatorów radosnym tańcem będzie wielbić Jezusa Zmartwychwstałego. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Tancerzy Wielkanocnych zapraszamy na próbę, która odbędzie się w najbliższą środę 4 kwietnia o godzinie 18.30 w sali pod kościołem Ojców Kapucynów przy ul. Pana Tadeusza w Olsztynie. Zapraszają Tancerze Wielkanocni oraz organizatorzy Olsztyńska Grupa Wodzirejów.

9.Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na święta życzymy owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni was i wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.