krzyż-parafia-olsztyn

V Niedziela Wielkiego Postu

1.W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.

2.Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkiej rzeczy – przemiany serca.

3.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach tego okresu – w gorzkich żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 18.15. W tym tygodniu droga krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.45 i dla wszystkich o godz. 19.00 na Osiedlu ulic „Kolorowych”. Rozpoczniemy na placu przed domem Państwa Bońkowskich ulica Błękitna 11, dalej pójdziemy Błękitną, Różową, Zieloną, Białą i zakończenie na Błękitnej.

4.Jutro przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Również jest to dzień imienin Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Polecajmy naszego Pasterza w modlitwie, a wszystkim noszącym imię Józef składamy nasze najlepsze życzenia.

5.Dziś Wspólnota Wiara i Światło organizuje kiermasz ozdób świątecznych. Można będzie wesprzeć ofiarą prowadzone dzieło.

6.W najbliższą sobotę 24 marca zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Dorosłych do Nowego Kawkowa (Dom Oazowy Zacheusz). Początek o godz. 8.30. Informacje u ks. Jacka.

7.Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania i ich rodziców w czwartek o godz. 18.45. Obecność obowiązkowa!

8.Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Palmy będą rozprowadzali ministranci i młodzież oazowa.

9.Prosimy o składanie jałmużny do skarbonek do Niedzieli Palmowej. Chcemy ją symbolicznie przynieść w procesji z darami podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

10.Wielkanocne paschaliki są do nabycia w zakrystii. Zachęcamy do składania darów żywnościowych do kosza św. Franciszka. Rozdanie darów potrzebującym ww wtorek 27 marca.

11.Taca z II Niedzieli Miesiąca przeznaczona na potrzeby naszej parafii wyniosła 2734zł 50gr. Bóg zapłać za ofiary!

12.Udających się w dniach od 5 do 12 września na pielgrzymkę do ZIEMI ŚWIĘTEJ informujemy że spotkanie dla pielgrzymów będzie w poniedziałek 9 kwietnia o godz. 18.40. Do ks. Proboszcza należy dostarczyć kserokopię pierwszej strony paszportu i zaliczkę w wysokości 500 zł (można wpłacić na konto parafialne z dopiskiem Imię i nazwisko pielgrzyma, pielgrzymka Ziemia Święta).

13.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Józef Jabłonowski z ul. Grabowej. Wieczny odpoczynek….