advent-adwent-trzecia-niedziela

III Niedziela Adwentu

1.„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.

2.Zapraszamy na Roraty w Adwencie o godz. 6.45.

3.Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty w tym okresie przedświątecznym. Będziemy dyspozycyjni w konfesjonale przed każdą Mszą św.

4.W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Bardzo dziękujemy tym którzy to uczynili. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest w środę przez świętami, tj. 20 grudnia.

5.W zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny od Sióstr Kapucynek ze Szczytna. Natomiast nabywając świece Caritas wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6.W sobotę 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, codziennie o godz. 17.40 a w niedziele o 18.40.

7.Dzisiaj Wspólnota Wiara i Światło organizuje kiermasz ozdób choinkowych w kaplicy Matki Bożej. Ofiary posłużą jako pomoc w zorganizowaniu wypoczynku wakacyjnego dla członków tej wspólnoty.
8.Zamiast w styczniu chorych odwiedzimy przed Bożym Narodzeniem. Na Osiedlu nad Jeziorem Długim w najbliższy piątek od godz. 9.00. Pozostałe Osiedla w sobotę od 9.00.
9.Za tydzień IV Niedziela Adwentu i Wigilia. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00, natomiast Msza św. o godz. 13.00 będzie Mszą recytowaną, tak aby można było udać się na Wigilię. O północy Msza św., zwana Pasterką. Godzinę wcześniej, o 23.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.

10.Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia po raz szósty przejdzie ulicami Olsztyna. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii, by otrzymać więcej szczegółów. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Jacek. Dnia 6 stycznia Msza św. „orszakowa” będzie w naszej parafii, a po niej bezpośrednio wyjście Orszaku na trasę.

11.Zbiórka do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Wschodzie wyniosła 828zł i 57gr. Bóg zapałać za złożone ofiary. Natomiast taca na potrzeby naszego kościoła wyniosła: 2753zł 50gr. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

12.Plan tegorocznych duszpasterskich odwiedzin rodzin w naszej parafii. Rozpoczniemy po Bożym Narodzeniu od Osiedla nad Jeziorem Długim, następnie Osiedle tzw. „Kolorowe” i bloki przy Bałtyckiej i Jeziornej, a w połowie stycznia Osiedle tzw. „drzewiaste”.

13.Z prasy katolickiej: Niedziela, Gość Niedzielny i dla dzieci Mały Gość Niedzielny z prezentem. Zachęcamy do prenumeraty dwumiesięcznika Posłaniec MBS na rok 2018.