wieniec-adwentowy-advent-wreath

II Niedziela Adwentu

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do nawrócenia. Pan pragnie przychodzić do nas nieustannie, ale czy jesteśmy na to gotowi i przygotowani?

2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek. Dzisiejsza taca jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary.

3. Zachęcamy do adwentowego oczekiwania przez udział w Mszach roratnich ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy o godz. 6.45.
4. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie Rodziców i dzieci do I Komunii św., a po po Mszy św. o godz. 19.00 wieczór modlitwy uwielbienia.
5. W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Po Mszy św. wieczornej w kaplicy modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
6. W kościele wystawiony jest Kosz św. Franciszka: zapraszamy jak co roku do składania darów żywnościowych dla potrzebujących osób w naszej parafii. Rozdawanie złożonych darów przewidziane jest w środę przez świętami, tj. 20 grudnia.
7. Możemy włączyć się w akcję pomocową Caritasu przez nabycie świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zarówno w świece jak i opłatki wigilijne od Sióstr Kapucynek ze Szczytna, można zaopatrzyć się w zakrystii.
8. Dziś w Kaplicy Matki Bożej Wspólnota Wiara i Światło organizuje kiermasz ozdób choinkowych. Wasze ofiary posłużą jako pomoc w zorganizowaniu wypoczynku wakacyjnego dla członków tej wspólnoty.

9. Bardzo dziękujemy Panu Maciejowi Juszczyk z ul. Liliowej za zakupienie nowego mikrofon do kościoła.

10. W środę 13 grudnia w Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych przy ul. Bałtyckiej Konferencja – talenty, praca i finanse w Biblii o godz. 18.30.

11. Spotkania w sobotę: o godz. 9.00 Oaza Dzieci Bożych, o godz. 10.00 ministranci i aspiranci, o 15.30 Wspólnota Wiara i Światło.

12. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia po raz szósty przejdzie ulicami Olsztyna. Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii, by otrzymać więcej szczegółów. Odpowiedzialnym za organizację jest ks. Jacek. Dnia 6 stycznia Msza św. „orszakowa” będzie w naszej parafii a po niej bezpośrednio wyjście Orszaku na trasę.

13. Zachęcamy do zabrania prasy katolickiej. W zakrystii Posłaniec MBS mogą odebrać prenumeratorzy. Zachęcamy do prenumeraty dwumiesięcznika Posłaniec MBS na rok 2018.

14. Msza św. dla Rodziców z doświadczeniem utraty dziecka w najbliższą sobotę 16 grudnia o godz. 15.00. Po Mszy zapraszamy na spotkanie przy ciastku do salki oazowej pod kościołem. A teraz kilka słów na ten temat powiedzą państwo Jolanta i Jerzy Gontarz.