christ-the-king-chrystus-królem

XXXIV Niedziela Zwykła

1.Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

2.Jutro o godz. 18.00 Msza św. wypominkowa za Zmarłych podanych z ulic: Rybaki, Sosnowa, Świerkowa, Wierzbowa, Zielona, Żeglarska, Żółta. Wypominki do czwartku pół godziny przed Mszą św. Zapraszamy.

3.W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Po Mszy św. wieczornej w kaplicy modlitwa wstawiennicza prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.

4.Zapraszamy dzieci z klasy IV – VII na spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 9.00.

5.Zbiórka aspirantów i ministrantów w sobotę o godz. 10.00. W następną niedzielę ministranci będą rozprowadzali kalendarze saletyńskie na rok 2018. Składane ofiary będą na cele ministrantów.

6.W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – codziennie przed Mszą Świętą, w piątek od 17.30.

7.Odwiedziny chorych: w piątek od godz. 9.00 Osiedle nad Jeziorem Długim, w sobotę od godz. 09.00 Osiedle ulic tzw. Drzewiastych, Kolorowych, ul. Bałtycka i Jeziorna.

8.W pierwszą sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, dla starszych i chorych, po niej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo lourdzkie.

9.W następną niedzielę po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca.

10.W następną niedzielę, I Adwentu, rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Nauki podczas wszystkich Mszy św. Od poniedziałku do środy roraty z homilią o godz. 6.45, Msze św. kazaniami dla wszystkich o godz. 8.00 i 18.00. Rekolekcje będzie prowadził ks. Kazimierz Fiećko z Warszawy, były misjonarz z Kazachstanu. Taca na zakończenie rekolekcji będzie przeznaczona na cele misyjne i wykształcenie nowych misjonarzy.

11.Od następnej niedzieli, I Adwentu, będzie można w zakrystii zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas. W prezbiterium będzie wystawiony kosz św. Franciszka, do którego można będzie składać dary. Trafią one do potrzebujących na Boże Narodzenie.

12.Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie do domu zakonnego w piątek o godz. 18.45.

13.W czwartek Uroczystość św. Andrzeja Apostoła, Patrona Archidiecezji Warmińskiej. Solenizantom Andrzejom składamy najlepsze życzenia.

14.Z prasy katolickiej: Posłaniec MBS, Niedziela i Gość Niedzielny. W Małym Gościu Niedzielnym dla dzieci jest lampion na Roraty.

15.W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Danuta Smolińska z ul. Morskiej. „Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista, niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen”.