la-salette-parafia-olsztyn

XXVII Niedziela Zwykła

1.Dziś XVII Dzień Papieski, który przeżywamy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Celem dni papieskich obchodzonych od 2001 roku jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II i niesienie pomocy zdolnej, a ubogiej młodzieży polskiej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. W ten sposób powstaje niejako żywy pomnik św. Jana Pawła II. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już lub złożą ofiary do puszek na stypendia dla tej młodzieży. Dziękujemy za dzielenie się Miłością.

2.Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Dziś odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

3.Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele o godz. 17.30, dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.45.

4.Zapraszamy chętnych na modlitwę wstawienniczą prowadzoną przez członków Odnowy w Duchu Świętym w środy po mszy św. o godz.18.30 w kaplicy M.B Saletyńskiej.

5.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

6.W piątek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach różańca o godz. 17.30 i Mszy św. o godz. 18.00.

7.Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych i listopad, miesiąc poświęcony ich pamięci. W związku z tym można składać ofiary na wypominki listopadowe i roczne w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Kartki wypominkowe znajdują się na stoliku z prasą.

8.Dzisiaj składka na tacę na potrzeby naszego kościoła.

9.Prasa katolicka: jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela.

10.W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Zbigniew Pochwała z ul. Świerkowej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 13.00. „Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista, niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju. Amen”.