la-salette-maryja-olsztyn

XXVI Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Miłosierdzie ma być stałym elementem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka, zewnętrznym wyrazem naszej wiary.

2. Po Mszy św. o godz.8.30 zmiana tajemnic dla członków Żywego Różańca. Zapraszamy chętne osoby do wspólnoty modlitwy Różańcowej.

3.Dziś rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele – o godz.:18.30, dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 16.45. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

4.W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Adoracja w intencji powołań do służby Bożej rozpocznie się w czwartek o godz. 17.30. W tym czasie okazja do spowiedzi św. W piątek spowiedź od 17.30. W pierwszą sobotę dodatkowa Msza św. dla seniorów i osób chorych o godz. 10.00. Po niej Litania do Matki Bożej i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

5.Odwiedzimy chorych: w sobotę od godz. 9.00 osiedle ulic tzw. „kolorowych i ul. Bałtycka. W poniedziałek 9. października osiedle ulic tzw. „drzewiastych”.

6.Zapraszamy Dzieci i Rodziców z klas trzecich w następną niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 i spotkanie po Mszy św. Spotkania przed I Komunią Świętą będą odbywały się w każdą drugą niedzielę miesiąca.

7.Prosimy rodziców dzieci, które przyjęły Pierwszą Komunię Świętą, o zwrot alb podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka.

8. Zapraszamy kandydatów na ministrantów na spotkanie w sobotę o godzinie 10.00. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

9.Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Możemy powstrzymać to okrucieństwo. Za tydzień odbędzie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

10.W tym tygodniu w liturgii: w środę wspomnienie św. Franciszka, w czwartek św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę 7 października wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W tym dniu Polacy gromadzą się na granicach Ojczyzny i modlą się na różańcu. Dekanat Olsztyn I udaje się do Górowa Iławeckiego. Zapraszamy do odmawiania różańca w naszym kościele od godz. 14:00 do 15:30 w łączności z Polakami.

11.Dzisiaj zbiórka do puszek przeznaczona jest na potrzeby Caritas. W następną niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszej Parafii.

12.Od najbliższej środy po mszy św. o 18.00 wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę wstawienniczą w kaplicy M.B.S.

13.Prasa katolicka: jest do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Tygodnik Niedziela.