la-salette-parafia-olsztyn

XXV Niedziela Zwykła

1.Dziś w naszej parafii obchodzimy święto patronalne ku czci Matki Bożej Saletyńskiej. Zachęcamy do skorzystania z dobrodziejstw duchowych Kościoła przez zyskanie odpustu we własnej intencji pod zwykłymi warunkami.

2.Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy czynnie uczestniczyli w Uroczystości Odpustowej ku czci Najświętszej Maryi Panny z La Salette Patronki naszej Parafii i Kościoła, prowadzili liturgie, modlitwy oraz uczestniczącym w sobotniej Eucharystii i wieczornej Procesji. Dziękujemy za przyniesione dary, żywność i ciasto.

3.W środę o godz. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. Codziennie pół godziny przed wieczorną Eucharystią nabożeństwo do Matki Bożej Saletyńskiej, a od 1 października – różaniec. Rżaniec jest potężną bronią w walce ze złem. Polacy podejmują modlitwę różańcową na wszystkich granicach Polski. Nasza Ojczyzna zostanie otoczona różańcem dnia 7 października (sobota). Dla chętnych wyjazd autokarem z Jarot. Szczegóły na tablicach ogłoszeń. Program: Parafia NSP Jezusa Górowo Iławeckie, 11.00 Msza św., 12.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, 13.00 przejazd na granicę, 14.00 – 15.30 Modlitwa różańcowa.

4.Przypominamy młodzieży, że do końca września trwają zapisy na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zgodnie z decyzją Ks. Arcybiskupa bierzmowanie będzie w przyszłości w klasie VIII szkoły podstawowej. Dlatego w tym roku przygotowaniem do bierzmowania objęta jest młodzież z klasy VI i VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Przygotowania poprowadzi ks. Jacek.

5.Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dla pielgrzymów udających się do Fatimy i Lourdes. Pakowanie bagaży do autokaru przed kościołem w czwartek o godz. 7.45. Wyjazd na lotnisko o godz. 8.00.

6.Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

7.Spotkanie dla scholi dziecięcej w niedzielę o godz. 11.00.

8.W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 konferencja i zmiana tajemnic różańcowych.

9.Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej we Fromborku

w środę – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

w czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika

w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie

w sobotę – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

10.W następną niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby charytatywne Caritas.

11.Z prasy katolickiej polecamy: Niedziela, Gość Niedzielny, Posłaniec MBS.