mountains-góry-saletyni-olsztyn

XXIV Niedziela Zwykła


DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
17 wrzesień 2017

 

1.Dnia 19 września przypada 171. rocznica zjawienia Matki Bożej w La Salette. Dzisiaj uroczystości odpustowe w Dębowcu k/ Jasła ku czci Matki Bożej Saletyńskiej.

2.Program święta patronalnego naszej parafii ku czci Matki Bożej Saletyńskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zapraszając na nasze patronalne święto pragniemy podkreślić niektóre punkty: w czwartek godz. 18.00 Eucharystia, po niej modlitwa uwielbienia, piątek godz. 18.00 Liturgia Pokutna i Sakrament Pojednania oraz modlitwa uwielbienia; w Sobotę o godz. 18.00 Eucharystia, po niej procesja maryjna. Przewodniczy i Słowo Boże wygłosi ks. Dziekan Andrzej Zieliński, proboszcz Parafii św. Wojciecha w Olsztynie. W Niedzielę Uroczysta Suma o godz. 10.00 z dziękczynnym Ciebie Boga Wysławiamy.

3.W sobotę procesja maryjna, po Mszy św. o godz. 18.00 przejdzie ulicami: Morska, Rybaki, Aleja Róż i Ogródek Jordanowski.

4.Dziś przypada 78. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. W naszych modlitwach będziemy polecać Bogu wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie, a także naszą Ojczyznę i sprawę pokoju na świecie.

5.W środę o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej. A codziennie w miesiącu wrześniu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30.

6.Przypominamy, że do końca września trwają zapisy uczniów gimnazjum na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

7.Zapraszamy na spotkanie młodzieży w miejscowości Rybaki w sobotę 23 września. Program na plakacie w gablocie.

9.Składka na tacę z ubiegłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszego kościoła wyniosła 2178,20 zł. Dziękujemy za złożone ofiary. Dzisiaj taca przeznaczona na Seminarium Duchowne, a zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

10.Kalendarz liturgiczny:

  • w poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski
  • w środę wspomnienie Świętych Męczenników Koreańskich
  • w czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • w sobotę wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

11.Z prasy katolickiej polecamy: Niedziela, Gość Niedzielny i nowy numer Posłańca Matki Bożej Saletyńskiej.