mary-maryja-matka-boża-saletyni

XXIII Niedziela Zwykła


DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
10 wrzesień 2017

 

1.Dziś centralna uroczystość Jubileuszu w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie o godz. 11.00.

2.Rozpoczynamy VII Tydzień Wychowania. Przeżywać go będziemy pod hasłem: „Maryja Wychowawczynią Pokoleń”.

3.W miesiącu wrześniu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej o godz. 17.30. Odpust Parafialny przypada w sobotę 23 września. Msza św. o godz. 18.00 i procesja z Figurą Matki Bożej Płaczącej. Szczegółowy program Triduum Modlitewnego i Odpustu jest wywieszony w gablotach.

4.Przypominamy, że do końca września trwają zapisy uczniów gimnazjum na przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Zgłoszenia można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

5.Spotkanie dla Oazy w piątek o godz. 17.30.

6.Witamy w Parafii praktykanta kleryka Macieja Wilczek z WSD Misjonarzy Saletynów w Krakowie. Życzymy mu owocnej posługi i pobytu między nami.

7.Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła, natomiast zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym po nawałnicach jakie ostatnio przeszły nad Polską. Dziękujemy za złożone ofiary. W następną niedzielę taca na Seminarium Duchowne, a zbiórka do puszek na Archidiecezjalny Fundusz Zapomogowy.

8.Zakończyliśmy remont sal służących do spotkań wspólnot i grup. Dziękujemy tym, którzy nam pomogli przez włączenie się materialnie i wykonana w darze pracę. Zakupiliśmy 50 krzeseł. Wymienione zostały okna w liczbie 8, na parterze plebanii, za pomoc i dar pracy dziękujemy panu Andrzejowi Czepil. Wykonaliśmy przegląd instalacji w kościele i salkach, za co dziękujemy panu Andrzejowi Stolarskiemu.

9.Kalendarz liturgiczny:

w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

10.Z prasy katolickiej polecamy: Niedziela, Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny oraz Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej – nowy numer. Prenumeratorzy mogą odebrać go w zakrystii.