erika-wrzos-saletyni-olsztyn

XXII Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 września 2017

1.Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Na Mszy św. o godz. 11.30 i 19.00 modlimy się w intencji dzieci i młodzieży z rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny.

2.W przyszłą niedzielę organizujemy pieszą pielgrzymkę do Gietrzwałdu na Uroczystości Jubileuszowe. Zbiórka pielgrzymów przy naszym kościele. Wymarsz do Gietrzwałdu o godz. 05.00.

3.Z okazji 140. rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie Ojciec święty Franciszek udzielił ODPUSTU ZUPEŁNEGO wiernym, którzy od 1 maja 2017 roku do 31 października 2017 roku, nawiedzą Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie.

4.W tym tygodniu – pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy do modlitwy w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

5.W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 będzie spotkanie dla pielgrzymów udających się końcem września do Fatimy i Lourdes.

6.W piątek, 8 września, celebrujemy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, zwane popularnie w Polsce świętem „Matki Bożej Siewnej”. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będziemy dziękowali Bogu i Jego Matce za dar powołania i śluby wieczyste, które złożyły Siostry Agnieszka i Katarzyna.

7.Dnia 7 i 8 września nasi nowicjusze i klerycy złożą lub odnowią profesję zakonną w Sanktuarium MBS w Dębowcu. Polecamy ich Waszej modlitwie.

8.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty. Początek adoracji w po Mszy św. porannej. Zakończenie przed Mszą św. wieczorną.

9.W sobotę o godz. 11.00 zbiórka dla chłopców chętnych do służby ministranckiej, aspirantów i ministrantów. Opiekunem służby liturgicznej jest ks. Piotr.

10.W sobotę o godz. 15.00 Msza św. dla Wspólnoty Wiara i Światło.

11.Miesiąc wrzesień: zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Saletyńskiej, Patronki naszej parafii, o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.30.

12.Zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy w piątek o godz. 17.30

13.Informujemy rodziców i młodzież, że w miesiącu wrześniu należy zgłaszać się do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Przygotowania prowadzi ks. Jacek.

14.Informujemy rodziców i dzieci klas III, że w miesiącu wrześniu należy zgłaszać się do przygotowania do I Komunii Świętej. Spotkania będą w każdą drugą niedzielę miesiąca, począwszy od października. I Komunia dnia 13 maja 2018 r. Przygotowania prowadzi ks. Piotr.

15.Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Kurię Archidiecezjalną. W przyszłą niedzielę taca na potrzeby naszego kościoła, a ZBIÓRKA DO PUSZEK DLA POSZKODOWANYCH PODCZAS OSTATNICH NAWAŁNIC.