sunflower-saletyni-olsztyn-parafia

XXI Niedziela Zwykła

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 sierpnia 2017

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą w naszym kościele w następną niedzielę dla dzieci o godz. 11.30, dla młodzieży o godz. 19.00, podczas których będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy Świętej będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W naszym kościele będzie taka możliwość pół godziny przed Mszą św.. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa wrześniowe do Matki Bożej Saletyńskiej.

4. Również w piątek od godz. 9.00 z sakramentami świętymi odwiedzimy chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej na wszystkich osiedlach.

5. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. dla chorych i starszych o godz. 10.00. Po Mszy Świętej modlitwa do Matki Bożej i błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem.

6. Również w sobotę zapraszamy młodzież na czuwanie modlitewne do Gietrzwałdu. Program wywieszony w gablocie.

7. W następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.30. Po wakacyjnej przerwie, powraca w niedziele Msza św. o godz. 13.00.

8. Piątek przypada dokładnie 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem
    i wybitnym teologiem; w uznaniu dla jego ciągle aktualnych przemyśleń teologicznych obwołano go doktorem Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);

  • 1 IX – bł. Bronisława (1204-1259), dziewica, norbertanka pochodzącą z polskiego rodu Odrowążów (wspomnienie obowiązkowe).