morze-saletyni-parafia-olsztyn

XVI Niedziela Zwykła

SZESNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lipiec 2017

1.Witamy serdecznie Gości przybyłych do nas na wypoczynek. Niech będzie on dobry i bezpieczny. Wszystkim udającym się na wakacje życzymy dobrego, owocnego wypoczynku i bezpiecznej podróży.

2.Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa (25 lipca) dzisiaj po Mszach św. błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Jak ogłaszaliśmy, MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary – jeśli to możliwe, w wysokości jednego grosza za każdy przejechany kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy (rowerów, motocykli i samochodów). Ofiary na ten cel są zbierane dzisiaj do puszek po każdej Mszy św.

3.W środę 26 lipca, wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny – dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. Dziś swoją modlitwą wyrażamy im naszą wdzięczność za chleb zdobyty ich ciężką pracą.

4.W środę o godz. 17.30 nowenna do Matki Bożej Saletyńskiej, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5.W lipcu i sierpniu odwiedzamy chorych na zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6.W lipcu i sierpniu KANCELARIA PARAFIALNA CZYNNA W CZWARTKI OD GODZ. 15.30 DO GODZ. 17.30

7.Zapraszamy do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się dnia 28 lipca o godz. 12.00. Przyniesione rzeczy składamy przy domu zakonnym od strony garażu. W ten sposób dajemy nasza cegiełkę na pomoc ludziom będącym w potrzebie na całym świecie, w krajach misyjnych. Z uzyskanych pieniędzy powstaną kolejne dzieła miłosierdzia. Zachęcamy do włączenia się w tą szlachetną akcję i powiadomienie o niej innych.