La Salette

PIELGRZYMKA DO LA SALETTE
SAMOLOTOWO-AUTOKAROWA

Termin: 04 – 09.X.2017 – Cena: 420 € + 1299 zł

PROGRAM
1 DZIEŃŚRODA 04.10. KRAKÓW – LYON – PARAY-LE-MONIAL

Przelot z Krakowa do Lyonu. Przejazd i zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej na Fourvière, wybudowanej jako wotum wdzięczności za ochronę przed armią pruską. Emblematyczne miejsce dla mieszkańców Lyonu i wszystkich przyjezdnych. Stąd rozciąga się piękny widok na panoramę miasta. Następnie przejazd do Paray-le-Monial, miejsca objawień Pana Jezusa Małgorzacie Marii Alacoque, której nakazał szerzenie kultu Serca Jezusowego. Centrum charyzmatycznej wspólnoty Emmanuel. Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie, msza święta i nocleg. Posiłki: Kolacja.

2 DZIEŃ – CZWARTEK 05.10. PARAY-LE-MONIAL – TAIZE – ARS – LA SALETTE

Przejazd do Taizé, burgundzkiej wioski, siedziby ekumenicznej wspólnoty założonej przez brata Roger. Zwiedzanie i modlitwa. Przejazd do Ars, miejsca niezwykłej posługi Jana – Marii Vianneya, świętego Proboszcza z Ars. Msza święta, zwiedzanie. Przejazd do La Salette miejsca objawienia Matki Bożej w 1846 roku. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, procesja wieczorna z lampionami i nocleg. Posiłki: Śniadanie i kolacja.

3 DZIEŃ – PIĄTEK 06.10. LA SALETTE – ND du LAUS – CORPS

Przejazd do Notre-Dame du Laus, miejsca objawień Matki Bożej Benoite Rencurel w XVII wieku. Msza święta i zwiedzanie. Przejazd do Gap – okazja do zakupów i spacer po mieście. Przejazd do Corps, miejsca narodzin i zamieszkania Maksymina i Melanii, świadków Objawienia w La Salette. Modlitwa przy grobie Maksymina. Powrót do La Salette, procesja wieczorna z lampionami i nocleg. Posiłki: Śniadanie i kolacja.

4 DZIEŃ – SOBOTA 07.10. LA SALETTE

Poranna modlitwa, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette, film, msza święta. Obiad. Droga Krzyżowa, muzeum, czas wolny na spacer w góry, indywidualną modlitwę, odpoczynek. Modlitwa wieczorna, procesja wieczorna z lampionami i nocleg. Posiłki: Śniadanie, obiad i kolacja.

5 DZIEŃ NIEDZIELA 08.10. LA SALETTE

Poranna modlitwa, msza święta międzynarodowa z pielgrzymami z innych krajów, Anioł Pański. Obiad. Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna. Czas wolny. Modlitwa różańcowa. Procesja wieczorna z lampionami i nocleg. Posiłki:Śniadanie, obiad i kolacja.

6 DZIEŃ – PONIEDZIAŁEK 09.10. LA SALETTE – VIZILLE – VOIRON – LYON – KRAKÓW

Msza święta. Przejazd do Vizille, zwiedzanie muzeum Rewolucji Francuskiej z pięknym parkiem. Przejazd do Grenoble na obiad. Przejazd do Voiron i zwiedzanie miejsca produkcji unikatowego w świecie likieru Chartreuse (produkowanego przez Ojców i Braci Kartuzów) i najdłuższych w świecie piwnic gdzie jest on leżakowany. Przejazd do Lyonu na lotnisko. Powrót do Krakowa. Posiłki: Śniadanie i obiad.

Świadczenia:

 • bilety lotnicze
 • transfer z i na lotnisko w Lyonie
 • autobus do dyspozycji na miejscu
 • 5 noclegów w hotelu 3* w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • opieka pilota/przewodnika
 • codzienna msza ś
 • ubezpieczenie KL i NNW i od chorób przewlekłych
 • system Tour Guide

Cena nie obejmuje:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 70 EUR
 • napojów do posiłków (płatne dodatkowo)
 • napiwków

Ważne informacje:

 • organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów
 • cena zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

Informacje i zgłoszenia:
Saletyńskie Biuro Turystyczno-Pielgrzymkowe
LA SALETTE TRAVEL Sp. z o.o.
Koszalińska 12
30-407 Kraków

tel./fax: +48 12269 36 33; +48 662 101 338
e-mail: pielgrzymki@saletyni.pl
www.pielgrzymki.saletyni.pl

www.facebook.com/pielgrzymki.saletyni